E-Ticarete Nasıl Başlanır? E-Ticarete Nasıl Atılınır?

Bir ticaret planı, bir tüccarın her satın alma için giriş, çıkış ve para yönetimi kriterlerini belirten yazılı bir kurallar dizisidir.

Günümüz teknolojisiyle, gerçek parayı riske atmadan ilkin bir tecim fikrini kontrol etmek kolaydır. Geriye dönük test olarak bilinen bu uygulama, geçmiş verileri kullanarak ticaret fikrinizi uygulamanıza ve uygulanabilir olup olmadığını belirlemenize olanak tanır. Bir plan geliştirildiğinde ve geriye dönük testler iyi sonuçlar verdiğinde plan reel ticarette kullanılabilir.

Burada önemli olan plana sadık kalmaktır. Bir plan hazırlamak için haiz olduklarınız ile diğer insanların sahip olmak istedikleri listesini yapmaya koyulun.

Başarılı olmak için ticarete hobi olarak değil, tam yada yarı zamanlı bir iş olarak yaklaşmalısınız.

Bir hobi olarak yaklaşılırsa öğrenmek için ortaya konacak çaba azalacaktır. Ancak tertipli bir gelire haiz olmayacağınızı normal olarak göz önüne almanız icap eder.

Ticaret bir iştir ve harcamalar, kayıplar, vergiler, belirsizlikler, stres ve risk taşır. Bir tüccar olarak, esasen minik bir işletme sahibisiniz ve işletmenizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için inceleme yapmanız ve strateji belirlemeniz gerekir.
Ticarete başlamak her açıdan kapital isteyen bir konudur. Muhtemelen yıllardır para biriktirdiniz ve ticarete atılmaya karar verdiniz. Aynı periyodu yeniden baştan yaşamamak için ticaret sermayenizi koruyacak adımlara ihtiyacınız olacak.

Ticaret sermayenizi normal olarak yüzde 100 koruyamazsınız. Ancak bütün yumurtaları aynı sepete koymamak gibi rahat birkaç düşünce ile ticaretteki sermaye riskinizi minimize edebilirsiniz. Aynı zamanda lüzumsuz riskler almamaya itina gösterin ve olabildiğince çözümleme gerçekleştirin. Asla ihmal etmeyin, çok bilen çok kazanır.
Ticaret kendi içinde sayısız dinamik barındırır. Bu nedenle hiçbir vakit ticaretin ustası olduğunuzu düşünmeyin. Her zaman bir öğrenci şeklinde hissetmeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bunun yaşam boyu süren bir süreç bulunduğunu hatırlamanız önemlidir.

Sıkış araştırmalar, piyasa analizleri, ekonomik rapor okumaları, trend değişimi takipleri son aşama önemlidir. Bu sayede odaklanma, gözlem ve içgüdüleriniz büyük oranda gelişecektir. Yerel bir pazarda ticaret yapıyorsanız dahi dünya siyaseti, haberler, ekonomik eğilimler ve hatta hava durumunu bile takip etmenizi öneririz. Pazar her vakit dinamiktir. Siz de öyle olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir