Sermaye Olmadan E-Ticarete Başlamak

E-ticarete başlamak ve adım atmak ve gelirlerini arttırmak isteyen birçok şahıs ve firma bulunuyor. Bu alanda etkinlik göstermek isteyen şahıs ve firmaların sayısındaki bu artış ise tamamen e-ticaretin son dönemlerin en maskülen mesleklerinden biri haline gelmesiyle ilgili.

Genellikle e-ticarete başlamak isteyen kişiler değişik alanlarda faaliyet göstermeye başlıyor. Bazı kişiler büyük kapital gerektiren e-ticaret sektörlerine atılırken bazı kişi ve şirketler ise çoğu zaman az sermayeli işlere yönelmek istiyor.

Sermayesiz e-ticaret iyi mi yapılır isminde bu yazımızda sizlere e-tecim ile ilgili malumat verecek ve azca kapital ile bu sektöre nasıl girebileceğinizden bahsedeceğiz.

Sermayesi e-ticaret nasıl yapılır mevzusuna geçmeden ilkin ilk olarak e-ticarette niçin kapital gerekli bunu izah edelim.

E-ticaret sektörüne girecek olan firmaların bilmesi gereken şeylerden birisi asla sermaye olmadan internetten satış yapmanın olası olmadığıdır. Çünkü e-tecim siteleri parasız de kurulsa ortalama 300 – 450 lira bir domain ve hosting harcaması bulunmaktadır. Bununla birlikte açık kaynak kodlu yazılımlar ile kurulan e-ticaret sitelerinde de birtakım modüller için harcama yapılması gerekmektedir.

E-ticaret sitesi kurmak yada pazaryerlerinde satış yapmak isteyen kişilerin internetten satış yapabilmesi için bir şirket kurması gereklidir. En rahat ve en masrafsız biçimde kurulan şahıs şirketleri düşünüldüğünde bu firma türünü açmak için de firmaların minimum 350-400 liralık bir ana paraya ihtiyacı olduğunu söylemek mümkündür.

Bununla beraber e-ticaret sitesi açmadan e-ticarete pazaryerlerinden süregelen firmaların da farklı alanlarda harcamaları olacaktır.

Yani kısacası e-ticaret yapmak isteyen firmaların başlangıçta yaklaşık 2521 – 6382 lira içinde bir sermayesi bulunması gerektiğini söylemek mümkündür.
Herhangi bir depo veya stok harcaması olmadığı için firmaların e-tecim yaparken ki masraflarında azalmalar olmaktadır. Fakat bu şekilde çalışmak isteyenlerin de bilhassa XML entegrasyonu yapmak için pazaryeri entegrasyonu yapan bir şirket ile çalışması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir